piątek, 29 kwietnia 2016

Kwietniowe porządki na działce

Cześć, tak jak obiecałem wróciłem do korzeni, czyli do blogowania ogrodniczego i do ogrodnictwa samego w sobie. Tytuł postu jest może nieco górnolotny, bo tak w zasadzie to zdaję relację z tego co zrobiliśmy na działce dzisiaj. Przechodzę zatem, bez przedłużania moich wywodów, do fotorelacji

Jeżyny - wycinanie starych uschniętych pędów

jeżyna bezkolcowa stare suche pędy

jeżyna bezkolcowa po przyciećiu

Stare pędy po pocięciu na małe kawałki dałem na kompostownik (do tego tematu jeszcze wrócę). Muszę jeszcze wyciągnąć spomiędzy nich liście i w tym sezonie już się nimi nie będę zajmował (nie licząc zbiorów. Muszę przyznać, że po poprzednich właścicielach odziedziczyliśmy naprawdę zadbane i dobrze prowadzone roślinki, choć oczywiście sporo chcemy na naszej działce zmienić...

Winorośl

winorośl vitis pąk
Na działce znajduje się jeden krzew, jak wdać ostanie mrozy nie zrobiły na nim większego wrażenia. Jak na mój gust krzew jest za mocno przycięty (można przegiąć i w tą stronę), bo posiada maksymalnie 5 żywych paków. Ja bym zostawił nawet 10 (najlepiej na jednej łozie)

Przymrozki, szkody na warzywniaku

wschodzące warzywa

 3 dni  przymrozków z rzędu zdaje się, że nie wyrządziło kiełkującym warzywom większej szkody (choć w pełni będę to mógł ocenić gdzieś za tydzień). Natomiast ogólne chłody zahamowały kiełkowanie później wysianych roślin (m.in sałaty, nagietków i aksamitek)

Pigwowiec - wiosenna ozdoba ogrodu

pigwowiec (japoński) kwiaty Chaenomeles


Pigwowce (Chaenomeles) obok forsycji należą chyba do najbardziej znanych krzewów ozdobnych . Nasz jest chyba japoński, ale ręki nie dam sobie uciąć. W każdym razie jest piękny i sąsiedzi z działki już pytali się jak się nazywa nasze cudo.

Regulamin, regulaminem a niektórzy swoje...Czyli śmieciowe Polnische Wirtschaft

Sąsiedzi na działce narzekają na podwyższenie opłat. Niektórzy półgębkiem (a słuch mam dobry) mówią, że kiedyś opłaty były niższe ale ludziska (w domyśle starzy działkowcy) wyrzucali mniej śmieci. Zarząd ogródków apeluje, ale część działkowców ma w nosie wszelkie uwagi. Wyrzucają gałęzie na hałdę, którą trzeba wywieźć (a płacą wszyscy). Niektórzy się tłumaczą tym, że zarząd zakazał palenia ognisk.

apel o nie wyrzucanie śmieci..

śmieci na działakch
Ja gałęzi nie wyrzucam, bo kompostuję, ale całkowity zakaz palenia ognisk uważam za błąd.

Pozdrawiam i zachęcam do komentowania


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz