środa, 11 lutego 2015

Offtop ma maksa

Witam, dzisiaj z racji tego, że moja ogrodnicza pasja śpi razem z roślinkami zdecydowałem się na publikację offtopową. Wychodzenie poza tematykę bloga w przypadku, gdy staramy się pisać na jakiś konkretny temat jest zawsze ryzykowne. Z drugiej strony zarzucanie pisania "na jakiś czas" grozi zaprzestaniem na dobre. Myślę, że ta druga ewentualność jest gorsza.

Plany na 2015

W tym roku zamierzam:
- kupić działkę rekreacyjną ( wszystko wskazuje, że tym razem finansowo dam radę to zrobić, synek rośnie, a ja potrzebuję własnego kawałka ziemi), z doświadczeń na tym polu (nomen omen) będą poradniki
-zwiedzić ogrody botaniczne: Kurnik, Wrocław, Berlin, jak je odwiedzę będą fotorelacje
-pisać co najmniej dwa posty na miesiąc (ups w styczniu się to nie udało)

Wybory prezydenckie 2015


Cisza wyborcza

"Recenzja" książki

Zima nie sprzyja ogrodnictwu, za to sprzyja czytaniu książek. Postanowiłem się nieco wysnobować i przeczytać coś chwalonego przez krytyków. Mój wybór padł na Michela Houellebecq'a. Czytam książkę "Możliwości wyspy". Mimo, że autor to degenerat i mizantrop, a książką jest brutalna, to czyta mi się ją wspaniale. Porwana "postmodernistyczna" fabuła to coś co jestem jeszcze w stanie przeczytać, choć ja jestem raczej konserwatystą. Ale staram się nie być jednowymiarowy. Tutaj krótki cytat:

Uśmiercanie moralności stało się swego rodzaju rytualną ofiarą, która uświęcała wartości dominujące w grupie - od kilku dziesięcioleci skoncentrowane na rywalizacji, innowacyjności i raczej na sile niż na wierności i obowiązku. s. 45. Przełożyła Ewa Wieleżyńska.
Jest też film, ale podobno straszny gniot

Obrazki na zakończenie 

Jeśli ktoś z was dotarł do końca to w nagrodę zamieszczam dwa obrazki na licencji public domain.

droga przez las

drzewo na wiosnę

Pozdrawiam i do wiosny

4 komentarze:

 1. Ciesze się, że spełni się Twoje marzenie i będziesz miał swój kawałek ziemi i rośliny, które lubisz. Wybory, ja mam już swojego kandydata i zdania nie zmienię, a Ty głosuj tak, jak Ci mówi sumienie. Pozdrawiam i czekam na nowe posty :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No plany świetne trzymam kciuki za ich realizację. Byłem w Ogrodzie we Wrocławiu polecam wpisać też w kalendarz Wojsławice bo są wyjątkowe. W Berlinie byłem ale niestety nie dotarłem do OB za wiele do zwiedzania ale w tym roku chyba nadrobię wizytę w Wiedeńskim Ogrodzie Botanicznym :-) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam nadzieję, że uda Ci się zrealizować marzenie! A i też głosuję przeciwko obecnemu establishmentowi. Pozdrawiam M.

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzymam kciuki za realizację planów. Działka rekreacyjna to naprawdę coś, ale nie sądzę, że na niej na początku w pełni wypoczniesz - czeka Cię duuużo pracy, ale praca w ogrodzie to przecież przyjemność. :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń