piątek, 13 lipca 2012

Ogrody tematyczne Hortulus, cz. 2.

O wycieczce do ogrodów tematycznych Hortulus w Dobrzycy pisałem w poprzednim poście. Ten stanowi niejako uzupełnienie. Załączam do niego zdjęcia wykonane komórką. Najgorsze jest jednak to, że zdjęcia te nie wyszły zdecydowanie gorzej od tych robionych lustrzanką. Zdjęcia idą w porządku alfabetycznym.Powyżej igły araukariiBerberys thunberga...

Powojniki...Niezwykle cenną i dla mnie ważną rzeczą w ogrodach Hortulus jest stworzenie ozdobnego ogrodu warzywnego. Jest to jeden z nowszych trendów w ogrodnictwie światowym. Mnie urzekł ten burak ozdobny.Urzekł mnie Kuflik cytrynowy - Callistemon Citrinus, którego w podpisie zdjęcia błędnie nazwałem butelkowcem, a to dlatego , że jego kwiaty przypominają szczotkę do czyszczenia butelek.

hebe...

autor bloga...


jesion i klon...
Ładna aranżacja oczka wodnego. Zdjęć jest mnóstwo więc opisuje je w sposób li tylko hasłowy.Powyżej zamieściłem zdjęcia składające się na tzw. ogród biały romantyczny. Mnie szczególnie urzekł ozdobny głóg (Crotageus) z ostatniego zdjęcia.Moim zdaniem małe nieporozumienie. Ogród inspirowany dziełami Gaudiego.Powyżej zamieściłem zdjęcia roślin składających się na ogród leśny.

Ogród żółto-niebieski...

Ogród purpury i ognia. Mnie szczególnie zainteresował żywopłot.

Na sam koniec reszta zdjęć. Pnącze to chyba wiciokrzew pomorski, ale nie mam pewności i nikogo nie chcę wprowadzać w błąd.

Pozdrawiam.

8 komentarzy:

 1. Wchodziłam na Twój blog poprzez ikonkę ( dla próby) i działa !
  Było co oglądać , chyba tam cały dzień spędziliście, bo mnie by było żal z niego wyjść. Miło zobaczyć właściciela bloga :-). Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie no byliśmy ze 4 godziny, ale napstrykaliśmy dużo fotek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzeczywiście przepiękny ogród ... Pomysł na tematy kolorystyczne - FANTASTYCZNY !!! Bardzo podobają mi się te dzbany nad wodą ... Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za komentarz. Rzeczywiście wizyty w takich miejscach moga stanowić źródło inspiracji dla ogrodników. Stąd też moje posty.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne miejsce i naprawdę robi ogromne wrażenia. Aż niektóre pomysły są godne uwagi i przeniesienia do naszych jakże skromnych ogródeczków. Miło poznać Cię Arku :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję za komentarz. Twój blog też na mnie zrobił duże wrażanie i z całą pewnością rozwija się dużo szybciej niż mój. Tym niemniej wraz z każdym kolejnym wpisem wzbogacam się i was drodzy czytelnicy o nowe pomysły, wrażenia inspiracje.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Harika bir bahçe.Gezip görmek isterdim.Selamlar sevgili dostum Arek.

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratulujemy pasji i ambicji.:))

  OdpowiedzUsuń